Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jak je dobrze wybrać

Wózki widłowe, stosowane powszechnie w najróżniejszych halach czy magazynach, są nierzadko w intensywny sposób eksploatowane. To wiąże się z koniecznością regularnego wymieniania niektórych części, a między innymi do nich należą opony. Podobnie jak ma to miejsce przy zwykłych samochodach, również opony montowane w wózkach po pewnym okresie czasu na tyle ulegną zużyciu, że trzeba je będzie wymienić. A nad tym pasuje się dobrze zastanowić, ponieważ jest parę różnych rozwiązań, różniących się parametrami i ceną.

Dużo informacji na ten temat znaleźć można w sieci, jeżeli ktoś chce, to może w wyszukiwarce wpisać hasło opony do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki. Wybierane najczęściej z uwagi na koszty i dość dobre właściwości jezdne są opony pompowane. Są one dostępne praktycznie do każdego modelu wózka, z tego też powodu raczej nie będzie żadnych problemów z ich zakupem.

Zależnie od miejsca pracy i jej charakteru zdecydować się można na diagonalne albo radialne opony, każda będzie bowiem miała inne właściwości. Pewnym minusem tego pneumatycznego ogumienia jest nieco niższa odporność na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to cechuje się ono dużą amortyzacją. Jeśli w miejscu pracy będzie obawa o możliwość przebicia, to zdecydować się można na opony pełne. Kosztują one więcej, jednak dzięki swojej budowie można je użytkować znacznie dłużej. Pamiętać jednak należy o gorszym amortyzowaniu, co przy niektórych ładunkach wyklucza ich użycie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY