Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe parametry, jakimi powinien się charakteryzować dobry wideodomofon

Mieszkańcy domów coraz częściej rezygnują z typowych domofonów montując wideodomofony. Różnice cenowe są niewielkie, a sprawdzenie kto właśnie stoi przy bramie nie tylko będzie dużo wygodniejsza, ale również poprawia poziom bezpieczeństwa. Klasyczny wideodomofon jednorodzinny składa się z co najmniej dwóch podstawowych podzespołów, ale w zależności od modelu mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwszą z nich jest jednostka sterująca, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości da się bez problemów poznać osoby po drugiej stronie. W związku z tym że jednostka posiadająca wyświetlacz musi zostać przykręcona w jednym miejscu, to przy dużym domu lepszym rozwiązaniem będzie pilot, którym można będzie sterować otwieraniem bez potrzeby wstawania z krzesła.

Zupełnie nowe funkcjonalności mają wideodomofony obsługujące sieć wi-fi. Przy tego typu modelach można sterować wszystkim przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfonie, bez konieczności przebywania w mieszkaniu. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń tego typu jest wideodomofon eura, niezwykle często kupowany przez klientów z całego kraju. Drugą istotną częścią tych urządzeń jest jednostka zewnętrzna, montowana przy wejściu.

Jednostka wyposażona jest w niewielką kamerę, z jakiej obraz przy pomocy sieci wi-fi lub przewodów dostarczany jest do domu. Dla właścicieli bliźniaków ciekawą opcją może też być wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy jest tylko jedna brama wejściowa i dwa oddzielne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY