Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomiarowe króćce – gdzie się ich używa

Wodne czy gazowe instalacje wymagają odpowiedniego kontrolowania. Ma to duże znaczenie, gdyż wszelkie zakłócenia ciśnienia czy przepływu spowodować mogą jakąś poważną usterkę, czy nawet stanowić niebezpieczeństwo dla najbliższego otoczenia. Z tego też powodu w instalacjach przemysłowych montuje się powszechnie najróżniejsze urządzenia pomiarowe, takie jak na przykład manometry albo przepływomierze. Ale w niejednym przypadku nie da się ich tak po prostu włożyć do rury, tylko trzeba poszukać jakiegoś innego rozwiązania. Powszechnie stosuje się w takich przypadkach króćce pomiarowe, to znaczy mechanizmy służące do montażu czujników pomiarowych. Tego typu króćce montowane są na stałe na przewodach, albo za pomocą gwintów, albo spawania.

Ich wewnętrzna średnica jest dobrana w taki sposób, aby bez problemów można było zmieścić tam wymagane czujniki, służące do wykonania pomiarów. Lecz nie jest to jedyne zastosowanie tych elementów, gdyż można je także wykorzystać do odprowadzania i doprowadzania medium, czy w postaci wzierników do obserwacji wnętrz zbiorników. Króciec pomiarowy może mieć różnorodną formę, w niejednym przypadku stosuje się specjalne kołnierze, umożliwiające łatwe przymocowanie zewnętrznych elementów. Króćce dostępne są w wielu odmianach różniących się parametrami, wielkością oraz zastosowanymi materiałami. Jeżeli się nie znajdzie nic odpowiedniego spośród dostępnych modeli, to króćce producent bez problemów zrobi je na zamówienie, należy jedynie przesłać przygotowaną specyfikację.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY