Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Żywa choinka – o jakich sprawach warto pamiętać przy zakupie

Nie ma chyba osoby, jakiej okres Bożego Narodzenia nie kojarzyłby się z ubieraniem zielonej choinki. Oraz oczywiście przepięknych prezentów, które się pod nią znajdą. Dlatego też kilka tygodni przed tym wspaniałym okresem w wielu miejscach pojawiają się stoiska sprzedające żywe drzewka. Te od pewnego czasu zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, ponieważ mają kilka dużych zalet w porównaniu ze sztucznymi. Te ostatnie służyć co prawda mogą przez kilka lat, a niektóre rzeczywiście ładnie się prezentują, ale to jednak żywe drzewko może zapewnić świąteczny, wyjątkowy klimat. Rzecz jasna to będzie każdorazowo indywidualna decyzja, niemniej za naturalnymi choinkami będzie przemawiało parę czynników. O świątecznym klimacie było już wspominane, ale poza tym bardzo ważne jest to, że choinki hurt Warszawa są bardzo ekologiczne. Sztuczne drzewka produkowane są z plastików, tak więc już na samo zrobienie potrzeba sporo surowców, a dodatkowo będzie ją jeszcze trzeba kiedyś zutylizować. Tymczasem choinki naturalne wyrastają na plantacjach, gdzie przez parę lat produkują tlen i stanowią dom dla wielu owadów i zwierząt. Tym sposobem nie cierpi w żaden sposób na tym naturalne środowisko, a co więcej jest ono przez takie plantacje wspomagane. Dlatego też przy zakupie koniecznie dowiedzieć się trzeba o pochodzenie drzewka. Jeżeli sprzedawca nie zamierza pokazać odpowiednich certyfikatów i dokumentów, to jednak lepiej wtedy poszukać innego miejsca na zakup.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze jest gatunek choinki, a tutaj do wyboru jest ich kilka. Całkiem niedawno jeszcze największą popularnością cieszył się świerk hurt Warszawa. Dużą zaletą prawdziwych świerków jest ich żywiczny, intensywny zapach, który utrzymuje się długo w mieszkaniu. Ale świerkowe drzewka mają po pierwsze stosunkowo cienkie gałęzie, a oprócz tego bardzo gubią igły. Dla niejednej osoby może to być sporym problemem, gdyż codziennie trzeba je będzie sprzątać. Te wady rekompensuje cena, gdyż świerki są najtańszymi choinkami, które można kupić. Po drugiej stronie będzie się znajdowała jodła kaukaska hurt Warszawa, sporo droższa, ale elegancka i piękna. Jodły nie pachną tak intensywnie jak świerki, ale za to posiadają zielone, gęste igły i dużo gałązek. Dzięki temu właśnie ich wygląd jest tak efektowny, zwłaszcza po udekorowaniu. Ogromnym plusem jodeł jest to, że ich igły nie wypadają, a po prostu usychają. Dzięki temu nie będzie problemów ze sprzątaniem, co na pewno ucieszy wiele osób. Z rzadziej wybieranych gatunków choinek można wymienić świerka kłującego i sosnę, choć i na nie jest trochę chętnych. W związku z tym że przed okresem świąt oferta choinek naprawdę jest spora, to każdy bez problemów znajdzie jakąś odpowiednią dla siebie. Do dyspozycji nie tylko są różne gatunki lecz i wielkości, kupić można zarówno duże, kilkumetrowe, jak również malutkie, do postawienia na stole czy biurku. Warto tylko sprawdzić, żeby drzewko było w miarę świeże, bo wtedy są duże szanse na to że spokojnie wytrzyma okres świąt.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Posted in Dom