Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego warto dokładnie sprawdzić odbierane od dewelopera mieszkanie

Odebranie kluczy do swojego wyśnionego mieszkania czy domu jest dla wielu właścicieli dużym przeżyciem. Tak dużym, że podczas odbioru mogą oni nie zwrócić uwagi na wiele mniejszych i większych niedociągnięć, jakie przeważnie będą miały miejsce. A to zakończyć się może sytuacją, że jeżeli znalezione rzeczy będą zgłaszane do poprawy w późniejszym terminie, to deweloper może wszystko przeciągał, lub też będzie się po prostu migał od przeprowadzenia napraw.

Z tego też powodu najlepszą opcją będzie dokładne sprawdzenie wszystkiego zanim się podpisze protokół odbioru, co pozwoli później uniknąć wielu nieporozumień i sporów. Istnieje tylko jeden problem w całej tej sytuacji, a mianowicie taki, że sporo osób nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby wszystkie takie rzeczy wyłapać.

Dlatego też w takich przypadkach bardzo dobrym wyjściem będzie odbiór domu od dewelopera poznań wykonany przez jakiegoś dobrego fachowca, który po prostu będzie się znał na tym. Tego typu osoba nie tylko powinna posiadać doświadczenie budowlane i techniczne, lecz również wiedzieć, na jakie rzeczy zwrócić swoją uwagę. Także jeśli będzie chodziło o dokumenty, bo przykładowo wszystkie nowo stawiane obiekty powinny posiadać świadectwo energetyczne poznań, i akurat tę kwestię trzeba sprawdzić dokładnie. Czas takiej inspekcji nie powinien przeważnie wynieść więcej niż godzinę czy dwie, a po niej przygotowany zostanie szczegółowy raport. Zgodnie z przepisami po stronie firmy deweloperskiej będzie leżało usunięcie tych niedociągnięć w terminie jednego miesiąca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY