Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Lamele ścienne – profesjonalny pomysł do dekoracji wnętrza domu

Przestronność sprzęga nam się z jasnymi pomieszczeniami oraz rozległymi oknami. Takie przymiotniki posiada styl dzisiejszy, a to znaczy przestronność oraz brak przepychu, niekorzystnych mebli i zdobień. W stylu nowoczesnym zwykle aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jak uprzednio zauważyliśmy to przestronność charakteryzuje ten nowoczesny klimat wnętrza domu.

Salon, który jest centrum naszej profesjonalnej posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość wspólnie z kuchnią i jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego spożytkowania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu gigantyczne pomieszczenie na salon, jednakowoż każdy może utworzyć taki rezultat. Istnieją pewne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne i zimne odcienie ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony wynik prócz kolorów ścian mogą dać również połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są też lamele ścienne – producent lameli drewnianych. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z połyskującego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i chyba najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty oraz funkcjonalny kształt, bez bezużytecznych dekoracji, ewentualnie z wstawkami metalu lub też szkła.

By uzyskać przestronny rezultat w salonie należy również unikać wszystkich dekoracyjnych szczegółów, jakie jedynie zagraca pomieszczenie. Jeśli chodzi o okna, długie zasłony i firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, wskutek tego w małych salonach, niezbędne są jedynie żaluzje czy też rolety.

Jedynym szczegółem dekoracyjnym mogą być oryginalne o atrakcyjnych kontrastujących odcieniach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga też optycznie powiększy salon, ale jeżeli nie czujemy się odpowiednio w samych jasnych kolorach, dodatki takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne mogą być ciemne jednak w zimnej tonacji, dając efekt powiększenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY