Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Płytki łazienkowe – jak je dobrze wybrać do swojej łazienki

Wybór odpowiednich łazienkowych płytek nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wielu klientów zamawiając włoskie płytki czy jakiegoś naszego producenta przede wszystkim swoją uwagę zwraca na wzór i kolor. Oczywiście jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież taką łazienkę urządza się na długie lata, i ułożone tam plytki drewnopodobne po prostu mają się podobać właścicielowi. Ale w czasie zakupu należy także zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych parametrów, o jakich wiele osób zapomina.

Obecnie wybór łazienkowych płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz typowych wymiarów coraz częściej klienci wybierają płytki o dużych gabarytach, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w dużych łazienkach, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak zostać przy standardowych wymiarach. Lecz moda skręca też w przeciwnym kierunku, bardzo interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Odpowiednio wkomponowane na poszczególne ściany naprawdę niesamowicie się prezentują, chociaż trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. W przypadku płytek na podłogę niezwykle ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczne użytkowanie. Warto się również przyjrzeć wytrzymałości mechanicznej, szczególnie jeśli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają gdy kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY