Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomysł na sypialnię – jak urządzić małą przestrzeń?

Sypialnia to bardzo często ograniczona powierzchniowo przestrzeń. We współczesnym budownictwiem sypialnie stają się coraz bardziej kompaktowe, a ograniczając ich rozmiary, zyskujemy więcej przestrzeni użytkowej w salonie oraz w innych pomieszczeniach. Im mniejsza sypialnia, tym większą kreatywnością musimy się wykazać, aby urządzić ją ze smakiem oraz w taki sposób, by spełniała swoje główne funkcje. Ostatecznie we wnętrzu tym musimy czuć się bardzo intymnie, komfortowo oraz powinno ono pozytywnie wpływać na jakość naszego relaksu. Statystycznie będziemy spędzali w sypialni około ⅓ naszego życia.

Są meble, które powinny znaleźć się w sypialnianej aranżacji. Oczywiście nie może zabraknąć w niej łóżka, czyli mebla, wokół którego toczyło się będzie życie sypialniane. To od jego wyboru zależy to, jak będziemy się wysypiać i jak szybko naładujemy życiowe baterie na kolejne dni. W sypialni warto rozważyć jeszcze ulokowanie szafek nocnych, komody lub szafy oraz toaletki. Obecność tych elementów wyposażenia wnętrza będzie zależna przede wszystkim od jego ustawności oraz rozmiarów. W małych sypialniach lub w mieszkaniach typu kawalerka, możemy spotkać również narożniki, które docelowo pełnią rolę łóżka.

Czy narożnik sprawdzi się w sypialni?

Odpowiedź na to, czy narożniksprawdzi się w sypialni nie jest taka oczywista. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od naszych preferencji oraz poczucia stylu. W małych mieszkaniach może to być bardzo praktyczny wybór, ponieważ na co dzień narożnik będzie pełnił funkcję siedziska dla kilku osób, co przyda się między innymi w trakcie odwiedzin gości, a w nocy bardzo szybko mebel ten będzie mógł zmienić się w wygodne łóżko dla dwóch osób. To klasyczne połączenie praktycznych walorów mebla z wygodą jego użytkowania i wówczas narożnik doskonale spełni pokładane w nim nadzieje.

Gdy mówimy o sypialniach, które są dedykowanymi pomieszczeniami, według nas dużo lepszym wyborem od narożnika będzie klasyczne łóżko. Docelowo to ono powstaje po to, by zapewnić pełen komfort snu, nad czym czuwa rzesza projektantów. Narożniki to meble multifunkcjonalne, dlatego nie możemy oczekiwać od nich takich samych parametrów snu, co od klasycznych łóżek. Oczywiście ostateczny wybór to bardzo indywidualna kwestia, więc jeżeli chcecie postawić na narożnik w Waszej małej sypialni, to również może się to sprawdzić. Na pewno zyskacie wówczas więcej możliwości aranżacyjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY