Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przykręcenie blach – gdzie nabyć blachowkręty?

Jednym z na ogół zadawanych producentom pytań w kwestii blach jest pytanie o ich właściwy sposób montażu oraz przechowywania blach w czasie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty wyrobów), wypada rozciąć opakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by umożliwić spływanie prawdopodobnym wodom opadowym. Jeśli zaś okres między produkcją a montażem blach ma być dłuższy, w owym czasie konieczne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez producenta.

Potem pomiędzy arkuszami wypada umieścić listwy dystansowe, by umożliwić luźny przepływ powietrza w opakowaniu. Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy gromadzić w miejscu pewnym, przewiewnym oraz suchym, żeby nie doprowadzić do zmarnienia blach przez działanie czynników środowiskowych – skutkiem tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka w największym stopniu interesuje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach między zakupem a montażem.

Nieraz z powodów technicznych bądź też także budżetowych nie są w stanie bo zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie. W głównej mierze, nie wypada blach kłaść bezpośrednio na ziemi, ponieważ może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych i blokuje odpływ przypuszczalnych wód opadowych, jakie mogą odkryć się w paczce.

Poza tym, nie można opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i pewnego przechowywania potrzebują wolnego dojścia powietrza. Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty wytwórczości, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli jednakże kupujący organizują trwające dłużej magazynowanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, aby zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY