Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Punkty sprzedaży oferujące piękno – biżuteria i jubiler

Kształt ludzkich rąk, rozstaw palców, zachęca do umieszczania na nich dekoracji, innymi słowy pierścieni, pierścionków i obrączek. Biżuterię na palcach u rąk od najdawniejszych czasów nosili również mężczyźni, jak oraz kobiety. Nie zawsze miała ona wyłącznie funkcje dekoracyjną, niejednokrotnie pierścienie i sygnety nosiły znaczenie symboliczne, były oznaką dostojeństwa oraz władzy, jak pierścienie książęce lub dostojników kościoła.

Sztampowe, damskie pierścionki były mniej rozbudowane oraz służył zwłaszcza jako ozdoba lub też oznaka stanu cywilnego kobiety – przekonaj się pierścionek Zgierz. Męskie pierścienie-sygnety posiadały w miejscu oczka szlachetny kamień bądź kruszec opracowany w formie rodowego herbu szlacheckiego, który początkowo służył do stemplowania korespondencji – wyciskano wytłoczony na sygnecie herb w ciepłym laku, jaki zamykał list. Do tej pory istnieje pewien typ snobizmu na szlachectwo, choć obecnie nie ma ono praktycznie jakiegokolwiek znaczenia. Osoby chcące zaznaczyć swoje szlacheckie pochodzenie noszą na palcu pierścień z herbem, niekoniecznie swoim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY