Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – czym jest i kto je musi posiadać

Na początku 2023 roku pojawiło się trochę zamieszania wśród posiadaczy domów i mieszkań, związane z wprowadzaniem energetycznych świadectw. Takie świadectwa obowiązywały już wprawdzie od iluś lat, ale dotyczyły wyłącznie posiadaczy budynków postawionych po 2009 roku. Obecnie zmienione regulacje ten obowiązek naniosły na wszystkie budynki, ale póki co jedynie w takim przypadku, kiedy one będą wynajmowane czy sprzedawane.

Dlatego też nie ma co szukać od razu gorączkowo kogoś kto zrobi takie świadectwo, ponieważ będzie ono potrzebne dopiero w przypadkach wyżej wymienionych. Co oczywiście nie będzie oznaczało, że przepisy się za jakiś czas znowu nie zmienią, i jednak wszyscy będą musieli je zrobić. Obecnie z tym nie ma żadnego problemu, gdyż na naszym rynku jest wielu specjalistów, jacy się tym zajmują.

Można ich łatwo znaleźć chociażby w internecie, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła audyty energetyczne Wrocław i przejrzeniu otrzymanych wyników. Jeśli chodzi o ceny, to zbyt wysokie one nie są, przeciętnie w kwocie pięciuset złotych taki dokument się powinno wykonać. Dużo będzie zależało od wielkości takiej nieruchomości oraz tego, w jakim miejscu ona leży. Takie świadectwo ma na celu dać informację, jak duże będzie zapotrzebowanie konkretnego obiektu na energię, potrzebną do chłodzenia, grzania, wentylacji czy ogrzewania wody. Przeważnie w takim dokumencie się także umieszcza wskazówki związane z możliwościami poprawienia niektórych elementów, co ograniczy wydatki związane ze zużyciem energii.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY