Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób można wykonać świadectwo energetyczne budynku

Temat świadectw energetycznych zaczął się już pojawiać sporo lat temu. Pierwsze przepisy, które zaczęły kiedyś obowiązywać, nakładały obowiązek dysponowania takim dokumentem przede wszystkim właścicielom nowo postawionych budynków. Ale w roku 2023 nastąpiła duża zmiana przepisów, i aktualnie ten obowiązek został mocno poszerzony. Aktualnie jeśli budynek został postawiony wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel budynku będzie zamierzał go sprzedać lub wynająć, to wtedy postarać się będzie musiał o zrobienie takiego świadectwa. To, o czym część osób zapomina, to fakt, że obowiązek obejmuje także starsze budynki, które przeszły modernizację. Taka modernizacja może na przykład obejmować wymienienie okien na nowe czy wykonanie kompleksowego ocieplenia, i zgodnie z przepisami trzeba się wtedy postarać o nowy dokument. Szczęśliwie obecnie z tym nie ma żadnych problemów, a świadectwo energetyczne domu zależnie od rozmiaru budynku kosztuje przeciętnie kilkaset złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje dużo niezależnych specjalistów i firm, pomagających w zrobieniu certyfikatu. Ważne jest, żeby sprawdzić posiadane uprawnienia, ponieważ certyfikaty wykonane przez osobę która ich nie posiada nie będzie nic warty, a poza tym można się narazić na poważną karę finansową. W skrajnym przypadku może to nawet być kilka tysięcy złotych, co stanowi dużo większą kwotę niż cena za usługę. W niejednym przypadku nawet nie trzeba pokazywać obiektu, wystarczy przesłać wszystkie informacje oraz zdjęcia, i po niedługim czasie wszystko zostanie wykonane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Posted in Dom