Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie można szukać specjalisty do zrobienia świadectwa energetycznego

W ostatnim czasie w naszym prawodawstwie pojawiły się przepisy związane z certyfikatami energetycznymi. Takie certyfikaty są dokumentami, jakie informują o tym, jak dużo energii zużywa jakiś budynek. Dotyczy to przede wszystkim zimowego ogrzewania, gdyż na to potrzeba najwięcej węgla, prądu czy gazu.

Lecz również w przypadku audytu pod uwagę jest brana wentylacja, klimatyzacja czy podgrzewanie wody użytkowej, to znaczy wszystko to potrzebne będzie do zapewnienia odpowiedniego komfortu mieszkania. A zależnie od tego, jak dany budynek jest wykonany, to zapotrzebowanie znacznie się może różnić. Wystarczy że będą nieszczelne okna i brak dobrej izolacji ścian, aby płacić kilka razy większe rachunki niż przy nowoczesnym domu.

Obecnie tego typu świadectwa są wymagane dla budynków, jakie postawione zostały po 2009 roku. Przy starszych certyfikat jest obecnie potrzebny jedynie wtedy, kiedy się je zamierza wynająć albo sprzedać. Jeżeli takiego dokumentu nie będzie, to właściciel może być narażony na grzywnę która wynosi nawet do pięciu tysięcy złotych. Jednak niewykluczone i to się w niedługim czasie zmieni, ponieważ zmiany idą w tym kierunku, żeby każdy budynek został sprawdzony pod tym kątem.

Samo wykonanie certyfikatu nie jest bardzo skomplikowane, musi się tym jednak zająć osoba posiadająca odpowiednie pozwolenia. Taką bez problemów znajdzie się czy to przez jakieś ogłoszenia, czy podając w wyszukiwarce hasło Audyt energetyczny budynku, a następnie przeglądając otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY